У промисловій площині

Цікаві статті про тенденції в промисловості

Різновиди токарних верстатів

Токарні верстати отримали найбільше поширення в металообробній промисловості в порівнянні з іншими Верстати металорізальні групи. Основною відмітною ознакою верстатів токарної групи є спосіб утворення готових деталей за рахунок обертання заготовки і поступального переміщення різальних інструментів. За ступенем спеціалізації токарні верстати діляться на ряд типів: токарно-гвинторізні, токарні, лобові, карусельні, револьверні, автомати, напівавтомати і спеціалізовані.

Токарно-гвинторізні верстати служать для виконання всіх видів токарних робіт, включаючи, нарізання різьби різцями. Вони мають ходовий гвинт і ходової валик. Ці верстати переважно використовують в одиничному і дрібносерійному виробництві.

Лобові верстати мають обмежене застосування. Вони призначені для обробки коротких заготовок великого діаметра (до 4-5 метрів).

Карусельні верстати, як і лобові, застосовують для обробки великих важких деталей, але на відміну від останніх, більш практичні, так як планшайба (круглий стіл) у них розташована горизонтально. На верстатах цього типу можна виконувати майже всі відомі токарні роботи, включаючи обробку конусних поверхонь.

Револьверні верстати широко використовуються в серійному виробництві для виготовлення деталей великими партіями і відрізняються від токарних головним чином відсутністю задньої бабки і наявністю поздовжнього супорта з багатоінструментальною револьверною головкою. Висока продуктивність револьверних верстатів досягається настройкою всіх інструментів на діаметральні і осьові розміри деталі по подовжнім і поперечним упорів.

Токарні верстати з чпу автомати і напівавтомати одержали широке поширення в масовому виробництві. На автоматах виконуються всі технологічні дії по обробці деталей без безпосередньої участі людини.

Спеціалізовані токарні верстати призначені для виконання певних робіт - наприклад для нарізування і затилованія черв'ячних фрез, а також для обробки колінчастих валів та інших операцій.